коспекти 9 клас укр.літконтрольна робота з теми творчість шеченка гамалія кавказ
Конспект на урок Українська література скачати. Робота з асоціаціями. З чим асоціюється у вас слово Кавказ? Чому? ( Обговорення. ( гори Ельбрус, Грузія, війна, вівці, аул, лаваш, кавказька вівчарка). Учитель: Кавказ – це чарівний край, у якому багато загадок. Пропоную вам тест. 1. Період творчості Т. Шевченка, до якого належить поема «Кавказ»: а) ранньої; б) «Трьох літ»; в) останніх років; г) «У казематі». 2. Поему "Кавказ" Т.Г.Шевченко присвятив: а) В.Григоровичу; б) В.Жуковському; в) К.Брюллову; г)Якову де Бальмену ; 3. Описуючи гори Кавказу, поет звертає увагу читача на те, що вони: а) надто високі; б) засіяні горем; в) дуже старі; г) дивують своєю красою.
Поема Т. Шевченка «Кавказ» – гімн волі. Мета: допомогти учням довести, що поема «Кавказ» – гімн волі; розкрити зміст слова «воля»; з’ясувати бачення Т. Шевченком волі, національної проблематики; пояснити мету звернення до образу Прометея; розвивати навички самостійної роботи з текстом, вибіркового читання, аналізу поеми, висловлення власної думки з порушеної проблеми, образне мислення, уміння сприймати художній текст у його єдності з історичним контекстом; виховувати почуття національної самосвідомості, солідарності з іншими народами, які борються за волю
«Кавказ" –відгук на тогочасну загарбницьку імперську політику", де вміщено основ. Розробка уроку з української літератури у 9 класі за темою "Т.Г. Шевченко. «Кавказ" –відгук на тогочасну загарбницьку імперську політику", де вміщено основні етапи уроку, інформацію про Кавказьку війну, про Якова де Бальмена, історію написання, міфологію, символіку та композицію літературного твору. Є питання для актуалізації та закріплення матеріалу, передбачена робота з текстом "Кавказу". Перегляд файлу. Урок української літератури, 9 клас. Тема: Т.Г. Шевченко. «Кавказ" –відгук на тогочасну загарбницьку імперську політику.
У посібнику подано розробки уроків та календарно-тематичне планування з української літератури для 9-го класу (II семестр). Cтруктура і зміст запропонованих уроків допоможуть учителю забезпичити у процесі вивчення курсу літератури розвиток обов’язкових умінь, навичок і творчих здібностей учнів - Уроки української літератури 9 клас II семестр: Посібник для вчителя - Т. Шевченко. «Кавказ». Пристрасний відгук на тогочасну загарбницьку імперську політику. Продовження теми національно-визвольної боротьби. Узагальнена ідея поеми - неприйняття насильства, поневолення людей, осуд загарбницьких воєн.
Національна проблематика у творчості Т. Шевченка періоду «Трьох літ» «Кавказ». Обладнання: портрет Т. Шевченка, Якова де Бальмена, фотоілюстрації до твору, міні-виставка творів письменника періоду «Трьох літ», дидактичний матеріал (тестові завдання, картки), аудіозапис кантати-симфонії С. Людвіга. ПЕРЕБІГ УРОКУ. І. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Конкурс «Шляхами життя і творчості Т. Г. Шевченка». Умови: учні розподіляються на дві команди по п’ять осіб, кожна з якої обирає капітана. Визначається склад журі. Упродовж 9 хв необхідно розгадати кросворд. Завдання для команди І. По вертикалі: 1. Твір Т. Шевченка про героїчне минуле України. («Гайдама.
Мета: охарактеризувати національну проблематику в творчості Т. Шевченка періоду «Трьох літ»; опрацювати ідейно-художній зміст поеми «Кавказ», з’ясовуючи узагальнену ідею твору, його сатиричну спрямованість; розвивати культуру зв’язного мовлення, вміння коментувати фрагменти поеми, визначаючи епізоди з ліричним, інвективним забарвленням, вміння робити підсумки; виховувати почуття солідарності з іншими народами в їх боротьбі за визволення від гніту, зневажливе ставлення до насильства, жорстокості, прагнення до. Недарма саме портрет Шевченка і зображення Кавказу, адже сьогодні тема нашого уроку «Національна проблематика у творчості Т. Шевченка періоду «Трьох літ». «Кавказ»» .
«Гамалія» (скорочено)” сплановано за програмою О. М. Івасюк, Н. В. Гуйванюк, В. Є. Бузинська; Н. І. Руденко (консультант).- «Українська література» для 5–12 класів загальноосвітніх навчаль¬них закладів з навчанням мовами національних меншин. – Чернівці: Букрек, 2005. – 136 с. Матеріл може бути використаний і під час роботи в класах з українською мовою навчання. Конспект уроку. Вікно перегляду документа. Вікно перегляду презентації. ПІБ : Задорожня Людмила Олександрівна. Посада : заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови та літератури. Місце роботи : НВК "Гі.
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого –з'ясувати суспільно-політично позицію Т. Шевченка; розвивати вміння розглядати художній текст у єдності форми і змісту з історичним контекстом; виховувати почуття національної гідності та повагу до борців за свободу свого народу. Національна проблематика у творчості періоду "трьох літ". "Кавказ" з української літератури в 9-му класі. Завантажити urok.doc (65.50 Кб.) Формат файлу: .doc. Оцініть публікацію. Рейтинг статті: 3.5 з 5 на основі 2 оцінок. Автор: Сирота Людмила Олегівна Посада: учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури. Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК».
Відповіді до самостійної роботи 3 посібника «9 клас. Українська література. Зошит для контролю навчальних досягнень». 4. Укажіть, який прийом використовує Т. Шевченко, коли змальовує Україну в поемі «Сон». Г контрасту: то як рай у природі, то як пекло в житті кріпаків. 5. Укажіть, що підштовхнуло Т. Шевченка до написання поеми «Кавказ». А звістка про загибель друга-художника. 6. Укажіть головну частину поеми Т. Шевченка «Кавказ». А монолог російського колонізатора, звернений до горця. 7. Укажіть художній засіб у поданому нижче уривку з поеми Т. Шевченка «Кавказ». В гіпербола. 8. Укажіть, з якими словами співзвучна головна думка поеми Т. Шевченка «Кавказ». Б Борітесь — поборете!
Контрольна робота № 4. «Творчість Т. Шевченка (частина І)». Мета: узагальнити знання учнів із вивченої теми; виявити рівень знань, умінь та навичок із метою контролю й корекції; розвивати вміння висловлювати власні думки, логічне мислення, навички раціонального використання навчального часу. Очікувані результати: учні вміють користуватися набутими знаннями; обґрунтовують власні думки; пишуть зв’язне висловлювання на запропоновану тему. На цьому уроці в кожного з вас є можливість продемонструвати рівень володіння теоретичним матеріалом із теми «Творчість Т. Шевченка», уміння застосовувати знання на практиці. Успіхів вам! ІІ. Основний зміст роботи. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
Українська література. 9 клас. Контрольне тестування з теми «Творчість Т.Г.Шевченка». Мета: перевірити рівень засвоєння отриманих умінь та навичок з теми. Уважно читайте інструкцію перед кожним блоком завдань. Якщо наявне будь-яке. виправлення, відповідь не буде зарахована. Час виконання 45 хвилин. Бажаю успіхів! Питання 1-5 передбачають лише один правильний варіант відповіді, який ви маєте. обрати.
Хід заняття Контрольна робота «Творчість Т. Г. Шевченка», українська література. Варіант I Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.) 1. Визначте, кому адресоване послання Т. Шевченка «І мертвим, і живим…». А Українським кріпакам; Б ліберальному панству; В царському уряду; Г літераторам різних напрямків. 2. Головна думка поеми Т. Шевченка «Кавказ»: А засудження загарбницької політики царського уряду; Б захоплення історією, міфологією народів Кавказу; В уславлення мужності горців, краси кавказької природи; Г засудження агресії горців. 3. Допишіть речення. Елегі.
Т. Шевченко зобразив цю війну у поемі "Кавказ". Одразу постає питання, чому поет звертається до теми війни, у якій не беруть, на щастя, участі його співвітчизники? Чим зацікавила митця саме ця історична подія? Як на мене, тема війни на Кавказі зацікавила Шевченка тому, що спільне горе, як кажуть, об'єднує. Так само об'єднало усі підкорені народи загарбницька імперська політика тогочасної Росії. У кавказькій війні загинув друг Т. Шевченка. Дивно, але художник Яків де Бальмен воював на боці Російської імперії. Як сприймає Шевченко таку його позицію? По суті, це не було позицією Бальмена, тобто його особистими громадянськими і політичними поглядами. Отруєна пропагандою свідомість людини вже не здатна тверезо оцінювати ситуацію.
Контрольна робота (тестові завдання). «Творчість Т.Г.Шевченка» (українська література 9 клас) Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та корекції; розвивати логічне й образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати власні думки й аргументувати їх; виховувати кращі риси характеру. Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок. Хід уроку I. Організаційний момент II. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності школярів III. Основний зміст роботи 1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 9 клас>> Українська література: Національна проблематика у творчості Т.Шевченка періоду «Трьох літ». «Кавказ» - відгук на тогочасну загарбницьку політику. Узагальнена ідея поеми. Творчість Тараса Шевченка періоду «трьох літ» Унаслідок двох подорожей в Україну молодого художника й поета Тараса Шевченка, який став особою дуже популярною й бажаною в багатьох маєтках на батьківщині, відбулася переорієнтація митця на інші художні засади. Перша подорож тривала дев'ять місяців (травень 1843 — лютий 1844 р.), коли п.
Творчість Т.Г. Шевченка. 9 клас. І варіант. 1.Мотив розлуки , туги за дорогою людиною присутній у творі . Замовк неборака, сиротами кинув. 12. Жанр твору « Великий льох». Контрольна робота. Творчість Т.Г. Шевченка. 9 клас. ІІ варіант. 1.Головним героєм поеми «Гайдамаки» є: а) Іван Гонта; б) Ярема Галайда; в) повсталий народ. 2. Жанровим визначенням поеми Шевченка «Гайдамаки» є: а) історична поема – епопея; б) ліро-епічна поема; в) героїко – романтична поема. 3. Образ козацьких ватажків Залізняка і Гонти Тараса Шевченка змалював у творі: а) «Гамалія»; б) «Чигрине, Чигрине»; в) «Гайдамаки». 4. Зустріч сина Катерини з батьком у Шевченковій поемі є таким сюжетно – композиційним елементом
Контрольна робота з української літератури №1 по творчості Т.Шевченка. 9 клас. Варіант І. 1. "Я певний, що якби Шевченко з'явився перед Шекспіром і Гете, то вони б мали його перед своїми духовними очима як божество, щось подібне до Богочоловіка". Так про. Т.Г Шевченка сказав: А Тодось Осьмачка. Б Іван Франко. В Марко Вовчок. Г Іван Котляревський. 2. Т.Шевченко народився: А 9.03.1814 р. в Моринцях. Б 09.03.1814 р. в Кирилівці. В 09.03.1861 р. в Моринцях. Г 09.03. 1714 р. в Кирилівці. 3. Карл Брюллов, Василь Жуковський, Іван Сошенко та ін.. Яку роль у житті Т.Шевченка відіграли ці.
Б „Трьох літ”. В Останніх років. Г „У казематі”. 2. Описуючи гори Кавказу, поет звертає увагу читача на те, що вони. А Надто високі. Б Засіяні горем. В Дуже старі. Г Дивують своєю красою. 3. З питанням „Коли вона прокинеться?” письменник звертається. А До справедливості. Б Долі людської. А Гори Кавказу. Б Бога Святого. В Батьків загиблих. Г Тогочасну історичну епоху. 7. Характеризуючи правду, Т. Шевченко обурено проголосив, що вона. А Закута в кайдани. Б Кров’ю полита. В П’яна. Г Химерна і підступна. 8. Визначте віршований розмір уривку з твору: „Слава! Слава! / Хортам, і гончим, і псарям, / І нашим батюшкам-царям / Слава!”
Комплексна контрольна робота (9 клас). Життя й творчість Т.Г. Шевченка. (Відповіді на запитання, тестові завдання). 1. Де й коли народився Т.Шевченко? 2. Як називалася й коли була видана перша збірка Т.Шевченка? 3. Хто сказав про Шевченка: «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури…»? 4. У якого майстра-живописця навчався Шевченко? 5. Завдяки кому Шевченка було викуплено з кріпацтва і в якому році? 6. В якому році Шевченко одержав звання академіка-гравера? 7. В якому році побачило світ нове видання «Кобзаря»? 8. Укажіть ж.
Другий період творчості Т. Шевченка називається періодом «трьох літ». Він охоплює час з 1843 року по 1847-й. У житті та творчості поета ці роки найплідніші, найбагатші на події та спогади. «Кавказ» — геніальна політична сатира Т. Шевченка, джерело ідей, спрямованих на викриття царизму, його колонізаторської сутності. Робота зі словником літературознавчих термінів. Інвектива (від латин. invectiva oratio — лайлива промова) 1. Гострий викривальний виступ проти когось, чого-небудь; гостре обвинувачення, образлива промова, лайка, випад, спрямовані проти кого-небудь. 2. Форма літературного твору, одна з форм памфлету, що висміює або викриває когось чи щось.
Коментарі
Дописати коментар